MERASON POW1

Zasilacz liniowy dla przetwornika Frerot DAC.

Made in Switzerland

Pow 1 jest to liniowy zasilacz dedykowany do przetwornika DAC Frerot. Pow1 generuje napięcia -12V i +12V, oba regulowane na 2 sposoby, przy czym druga regulacja jest wyjątkowo niskoszumowa i dyskretna. Urządzenie posiada także regulację +8,3V. Kolejną cechą charakterystyczną są wbudowane w Pow1 diody prostownicze dla dwóch 12V zasilaczy. Są to specjalne typy, które w przeciwieństwie do zwykłych diod prostowniczych nie wytwarzają żadnych skoków, a tym samym zakłóceń w zasilaniu. Napięcie referencyjne do regulacji dwóch 12Vzasilaczy jest generowane przez precyzyjny układ scalony zamiast zwykłych diod Zenera. Dzięki temu uzyskujemy zasilanie, które jest dokładnie dopasowane do potrzeb “frotki”. Stopień wyjściowy frérot jest zasilany bezpośrednio przez Pow1.

Zasilacz Pow1 jest urządzeniem bardzo solidnie i starannie wykonanym. Wyposażony jest w transformator toroidalny, wyprodukowanym zgodnie ze specyfikacją Merason. Obudowa Pow1 wykonana jest z metalu. Cała produkcja urządzenia odbywa się w Szwajcarii.

Merason Pow1 podłącza się do portu “Alt Power” DIN na tylnej ściance urządzenia. Ten sposób podłączenia różni się od wejścia wtyczki DC na tylnej ściance przetwornika, tym , że port Alt power pozwala Pow1 wysyłać zasilanie bezpośrednio do poszczególnych szyn zasilających wewnątrz Frerota z poszczególnych zasilaczy będących wewnątrz Pow1.

Przemyślana konstrukcja Pow1, daje zasilaczowi Pow1znaczną przewagę nad jakimkolwiek innym zasilaczem 9V DC. Koniecznie wypróbuj!